STEM Kindloteka _ grafika social media.png

Gminne Centrum Kultury w Białej wraz z  firmą AMAZON zrealizuje wspólny projekt „Amazon STEM Kindloteka”. W ramach projektu wyremontowana zostanie świetlica środowiskowa PROMYCZEK w Białej, która mieści się w GCK. Pomieszczenie zostanie zaadaptowane w oparciu o projekt firmy Amazon. Świetlica zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt informatyczno – multimedialny. Łączna wartość projektu to prawie 19 000 zł, która w całości zostanie sfinansowana przez Amazon. GCK w Białej otrzyma m.in. robota do nauki kodowania, tablety, czytniki elektroniczne, głośniki, akcesoria do projektowania interaktywnego oraz wyposażenie wnętrza.

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości. STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno – robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania, w czym uczestnikom towarzyszą przeszkoleni nauczyciele, bibliotekarze i edukatorzy. To oni na bazie scenariuszy przygotowanych przez Cyfrowy Dialog oraz Amazon, prowadzą inspirujące i angażujące zajęcia.

STEM Kindloteki powstają w całej Polsce - w szkołach, centrach kultury i bibliotekach zlokalizowanych w sąsiedztwie centrów logistycznych Amazon. Do końca 2020 roku Amazon otworzy w Polsce 35 STEM Kindlotek. Patronem projektu jest Ministerstwo Edukacji. Teraz takie miejsce powstanie także w Białej.

Jako pracodawca i inwestor chcemy wspierać lokalną społeczność wokół naszych centrów logistycznych – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon. – Udział w zajęciach realizowanych w STEM Kindlotekach umożliwi dzieciom zdobywanie wiedzy i rozwijanie kompetencji przyszłości w kreatywny i przystępny sposób.

Planowane zakończenie adaptacji i wyposażenie świetlicy w Białej planowane jest na pierwszy kwartał 2021r. Zaraz po tym ruszą zajęcia programistyczne, muzykowania i inne edukacyjno – interaktywne dla dzieci, o czym będziemy informować na bieżąco.

STEM Kindloteka_logo.jpeg