Coraz bardziej rozwijająca się współpraca Gminnego Centrum Kultury w Białej z instytucjami kulturalnymi działającymi po czeskiej stronie granicy - Mesta Albrechtice, Rymarov, Jesenik - stały się inspiracją do podpisania umowy partnerskiej z Spolecnost Vincenze Priessnitze z.s. z Jesenika oraz napisania projektu "Muzyczne smaki". Projekt miałby na celu zorganizowanie 7 koncertów w Polsce i w Czechach, które byłyby połączone tematycznie z degustacją kulinarną kuchni czeskiej i polskiej.

Wspólne działania Gminnego Centrum Kultury i instytucji artystycznych z Jesenika gwarantują wysoką jakość planowanych działań projektówych. W ramach projektu odbędzie się 7 koncertów, na których zaprezentowane zostaną style muzyczne charakterystyczne dla kultury polskiej i czeskiej - 4 po stronie polskiej, 3 po stronie czeskiej. Koncerty wykonane będą przez amatorskie zespoły prezentujące poszczególne style. Imprezami towarzyszącymi koncertom będą prezentacje kuchni wraz z możliwością degustacji potraw typowych dla Czechów i Polaków.

Wszystko to zostanie zorganizowane od stycznia do maja 2015 roku. Takie połączenie sprawi, że projekt będzie bardzo szeroko oddziaływał, ponieważ jest skierowany do różnych grup wiekowych oraz do osób o różnych zainteresowaniach.

 

Koncert Noworoczny 11.01.2015

 

 

 

Noworoczne spotkanie seniorów 25.01.2015

 

 

 

Koncert Agaty Bajorek 7.03.2015

 

 

 

Koncert Andrei Rischki 6.04.2015

 

 

 

Koncert Kwintetu Dętego Blaszanego 30.04.2015

 

 

 

Przegląd Zespołów Artystycznych Gminy Biała 1.05.2015

 

 

 

Operetka "Zemsta nietoperza" 3.05.2015