MAŻORETKI

Instruktorkami są pani Paulina Nowak oraz pani Karolina Dreszer.

Zajęcia z tańca mażoretkowego podzielone są na grupy wiekowe. Program realizowany podczas zajęć obejmuje ćwiczenia z pałeczką, kombinacje z pomponami, akrobacje, szpagaty, różne układy taneczne z pałką i pomponami.

Grupy biorą udział w występach, m.in. na Paradzie Orkiestr Dętych czy Przeglądzie Zespołów Artystycznych, towarzyszą orkiestrze na wyjazdach.

Filmy promujące mażoretki:

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH DĘTYCH I KLAWISZOWYCH

Naukę gry na instrumentach dętych i klawiszowych podejmują dzieci i młodzież nie tylko z naszej gminy, ale z całego powiatu. Młodzież ta trafia następnie również do szkół muzycznych i bardzo często do Bialskiej Orkiestry Dętej, gdzie na równi z dorosłymi bardzo dobrze sobie radzi.

Młodzi keyboardziści natomiast bardzo często prezentują swe umiejętności podczas lokalnych imprez kulturalnych.

Instruktorem keyboardu jest pan Damian Weinkopf, instrumenty dęte prowadzi pan Roman Wilczek.

NAUKA GRY NA GITARZE

Nauka gry na gitarze prowadzona jest przez instruktora Stanisława Michałowskiego. Zajęcia odbywają się w piątki od 14.00 do 17.00. Realizowany program ma na celu rozwijanie zdolności artystycznych oraz pasji do muzyki. Podczas zajęć uczniowie mają okazję zaznajomić się zarówno z utworami klasycznymi, jak i z utworami muzyki rozrywkowej.  Grupa bierze udział w „Przeglądzie zespołów artystycznych w Białej”, występuje podczas innych uroczystości, uczestnicy zajęć tworzą zespoły muzyczne.

STUDIO PIOSENKI

Studio Piosenki, prowadzone przez instruktorkę Iwonę Preusner, skupia uzdolnione wokalnie osoby. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych, na których kształci się prawidłową postawę przy śpiewie, oddech i emisję głosu ze szczególnym uwzględnieniem dykcji. Zespoły wykonują bogaty repertuar: są to zarówno piosenki młodzieżowe, jak też utwory patriotyczne czy religijne. Zespoły oraz soliści są laureatami przeglądów i konkursów. Występują na imprezach plenerowych i kameralnych.

Próby odbywają się we wtorki od 16.00.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Zajęcia plastyczne odbywają się we wtorki i środy od 15.15 do 19.15. Instruktorką jest pani Renata Sznejweis. Zajęcia te to nie tylko nauka rysowania i zajęcia na miejscu. Przede wszystkim jest to zabawa z plastyką, która niesie radość tworzenia.  Program zajęć obejmuje malowanie temperami z wyobraźni i z natury; rysunek ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami olejnymi i suchymi; ćwiczenia w poznawaniu innych technik plastycznych takich jak collage, collage „3d” czyli przestrzenny, frottage; rzeźba w glinie; maski – gipsowe odciski twarzy i dłoni, dekorowanie ich; recykling artykułów, czyli tworzenie nowych przedmiotów z niepotrzebnych plastikowych opakowań. Uczestnicy grupy przygotowują wraz z instruktorem dekoracje na okolicznościowe imprezy odbywające się w Gminnym Centrum Kultury w Białej.

GRUPA TAŃCA NOWOCZESNEGO

Instruktorką grupy jest pani Aleksandra halerz. Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 18.00-20.00.

BIALSKA ORKIESTRA DĘTA

Orkiestra istnieje od kwietnia 1991 roku jako typowy zespół amatorski, w którym członkowie realizują swoje muzyczne zainteresowania. Repertuar obejmuje utwory polskie, zagraniczne, charakterystyczne dla typowych orkiestr dętych, ale także fragmenty musicali oraz muzyki filmowej i poważnej.

Orkiestra koncertuje uświetniając różnego rodzaju imprezy na terenie całej Opolszczyzny. Ma także na swoim koncie wiele występów zagranicznych (Czechy, Niemcy, Austria, Włochy).

Dyrygentem orkiestry jest pan Andrzej Weinkopf.

Próby odbywają się w środy o 20.00.

orkiestra.jpeg

certyfikat2015.jpeg

certyfikat2016.jpeg

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA EUROREGIONU PRADZIAD

Euroregionalna orkiestra powstała w 2011 roku. Tworzą ją polscy oraz czescy muzycy, którzy spotykają się na próbach i koncertują zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Orkiestra posiada bardzo szeroki repertuar, począwszy od utworów klasycznych po muzykę rozrywkową. Kapelmistrzami orkiestry są Andrzej Weinkopf oraz Tomáš Uhlíř.