MAŻORETKI

Zajęcia  odbywają się w poniedziałki i piątki  dla grupy przedszkolnej od godziny 16.00 do 16.45

dla grupy szkolnej od 16.45 do 18.15

Grupa LOCA - czwartki i piątki od godz. 19.30

Instruktorkami są pani Katarzyna Cieśla oraz pani Karolina Dreszer.

Zajęcia z tańca mażoretkowego podzielone są na grupy wiekowe. Program realizowany podczas zajęć obejmuje ćwiczenia z pałeczką, kombinacje z pomponami, akrobacje, szpagaty, różne układy taneczne z pałką i pomponami.

Grupy biorą udział w występach, m.in. na Paradzie Orkiestr Dętych czy Przeglądzie Zespołów Artystycznych.

Filmy promujące mażoretki:

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH DĘTYCH I KLAWISZOWYCH

Naukę gry na instrumentach dętych i klawiszowych podejmują dzieci i młodzież nie tylko z naszej gminy, ale z całego powiatu. Młodzież ta trafia następnie również do szkół muzycznych i bardzo często do Bialskiej Orkiestry Dętej, gdzie na równi z dorosłymi bardzo dobrze sobie radzi.

Młodzi keyboardziści natomiast bardzo często prezentują swe umiejętności podczas lokalnych imprez kulturalnych.

Instruktorem keyboardu jest pan Damian Weinkopf, instrumenty dęte prowadzi pan Łukasz Ostrowski.

NAUKA GRY NA GITARZE

Nauka gry na gitarze prowadzona jest przez instruktora Stanisława Michałowskiego. Zajęcia odbywają się w piątki od 15.00 do 17.30. Realizowany program ma na celu rozwijanie zdolności artystycznych oraz pasji do muzyki. Podczas zajęć uczniowie mają okazję zaznajomić się zarówno z utworami klasycznymi, jak i z utworami muzyki rozrywkowej.  Grupa brała udział w „Przeglądzie zespołów artystycznych w Białej”, występują podczas innych uroczystości, tworzą zespoły muzyczne.

NAUKA GRY NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH

Instruktorem grupy jest pan Robert Jakóbczak, zajęcia odbywają się w poniedziałki o 16.00.  Program zajęć obejmuje podstawy gry na bębnie afrykańskim djembe (technika uderzania, strojenia, teoria, historia i tradycja): naukę kilkunastu klasycznych utworów (rytmów) i piosenek zachodnioafrykańskich.

STUDIO PIOSENKI

Studio Piosenki, prowadzone przez instruktorkę Iwonę Preusner, skupia uzdolnione wokalnie osoby. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych, na których kształci się prawidłową postawę przy śpiewie, oddech i emisję głosu ze szczególnym uwzględnieniem dykcji. Zespoły wykonują bogaty repertuar: są to zarówno piosenki młodzieżowe, jak też utwory patriotyczne czy religijne. Zespoły oraz soliści są laureatami przeglądów i konkursów. Występują na imprezach plenerowych i kameralnych.

Próby odbywają się w środy od 16.30 do 19.00.

GRUPA TEATRALNA "Własnym głosem"

Instruktorem grupy teatralnej jest pani Maya Tomanik. Próby odbywają się w środy o 16.30.

Pracujemy nad spektaklami. Robimy zdjęcia. Piszemy i poznajemy różne rodzaje ekspresji scenicznej, inspirując się wszystkim co znajduje się wokół nas. Odkrywamy źródło bijącej w nas siły.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Zajęcia plastyczne odbywają się w środy i czwartki od 15.00 do 18.00. Instruktorką jest pani Renata Sznejweis. Zajęcia te to nie tylko nauka rysowania i zajęcia na miejscu. Przede wszystkim jest to zabawa z plastyką, która niesie radość tworzenia.  Program zajęć obejmuje malowanie temperami z wyobraźni i z natury; rysunek ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami olejnymi i suchymi; ćwiczenia w poznawaniu innych technik plastycznych takich jak collage, collage „3d” czyli przestrzenny, frottage; rzeźba w glinie; maski – gipsowe odciski twarzy i dłoni, dekorowanie ich; recykling artykułów, czyli tworzenie nowych przedmiotów z niepotrzebnych plastikowych opakowań. Uczestnicy grupy przygotowują wraz z instruktorem dekoracje na okolicznościowe imprezy odbywające się w Gminnym Centrum Kultury w Białej.

GRUPA TAŃCA NOWOCZESNEGO

Instruktorką grupy jest pani Aleksandra Hindera. Zajęcia odbywają się w środy od 16.00 do 21.00.

Na dzień dzisiejszy do grupy należy około 45 tancerzy z Białej i okolic. Najlepszą wizytówką tej inicjatywy są grupy taneczne Rising, Little, Gold i Diamond Stars, które od początku swego istnienia osiągają większe lub mniejsze sukcesy na arenie regionalnej i krajowej. Trenerka grupy wyszkoliła również solistów, duety oraz mini-formacje, które w swoich kategoriach w kraju nie mają sobie równych, a na arenie międzynarodowej osiągają bardzo wysokie wyniki. Grupa uczestniczy w występach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Białej takich jak Zaduszki Artystyczne, Koncert Noworoczny WOŚP, Kiermasz Świąteczny Publicznego Gimnazjum w Białej i wiele innych. Do największych sukcesów osiągniętych w 2014 r. przez uczestników grupy można zaliczyć: Mistrzostwo Polski – Salsa Shines (Klaudia Perdek), Wicemistrzostwo Polski w duecie – Latino Show (Klaudia Perdek i Wiktoria Batel), Wicemistrzostwo Europy (Markus Gonsior i Natalia Mazurkiewicz). Wiktoria Batel i Klaudia Perdek mogły zaprezentować się również w programie GOT TO DANCE, gdzie zostały pozytywnie przyjęte przez jurorów.

BIALSKA ORKIESTRA DĘTA

Orkiestra istnieje od kwietnia 1991 roku jako typowy zespół amatorski, w którym członkowie realizują swoje muzyczne zainteresowania. Repertuar obejmuje utwory polskie, zagraniczne, charakterystyczne dla typowych orkiestr dętych, ale także fragmenty musicali oraz muzyki filmowej i poważnej.

Orkiestra koncertuje uświetniając różnego rodzaju imprezy na terenie całej Opolszczyzny. Ma także na swoim koncie wiele występów zagranicznych (Czechy, Niemcy, Austria, Włochy).

Dyrygentem orkiestry jest pan Andrzej Weinkopf.

Próby odbywają się w czwartki lub piątki o 20.00.

orkiestra.jpeg

certyfikat2015.jpeg

certyfikat2016.jpeg

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA EUROREGIONU PRADZIAD

Euroregionalna orkiestra powstała w 2011 roku. Tworzą ją polscy oraz czescy muzycy, którzy spotykają się na próbach i koncertują zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Orkiestra posiada bardzo szeroki repertuar, począwszy od utworów klasycznych po muzykę rozrywkową. Kapelmistrzami orkiestry są Andrzej Weinkopf oraz Tomáš Uhlíř.