Zdjęcie przedstawia grafikę promującą program STEM Kindloteka firmy Amazon

Gminne Centrum Kultury w Białej wraz z  firmą AMAZON zrealizowało wspólny projekt „Amazon STEM Kindloteka”. W ramach projektu wyremontowana została świetlica środowiskowa PROMYCZEK w Białej, która mieści się w GCK. Pomieszczenie zostało zaadaptowane w oparciu o projekt firmy Amazon. Świetlica została wyposażona w nowoczesny sprzęt informatyczno – multimedialny. Łączna wartość projektu to prawie 19 000 zł, która w całości została sfinansowana przez firmę Amazon. GCK w Białej otrzymało m.in. robota do nauki kodowania, tablety, czytniki elektroniczne, głośniki, akcesoria do projektowania interaktywnego oraz wyposażenie wnętrza.

            STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości. STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno – robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania, w czym uczestnikom towarzyszą przeszkoleni nauczyciele, bibliotekarze i edukatorzy. To oni na bazie scenariuszy przygotowanych przez Cyfrowy Dialog oraz Amazon, prowadzą inspirujące i angażujące zajęcia.

STEM Kindloteki powstają w całej Polsce - w szkołach, centrach kultury i bibliotekach zlokalizowanych w sąsiedztwie centrów logistycznych Amazon. Do końca 2020 roku Amazon otworzył w Polsce 35 STEM Kindlotek. Patronem projektu jest Ministerstwo Edukacji. Teraz takie miejsce powstało także w Białej.

Jako pracodawca i inwestor chcemy wspierać lokalną społeczność wokół naszych centrów logistycznych – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon. – Udział w zajęciach realizowanych w STEM Kindlotekach umożliwi dzieciom zdobywanie wiedzy i rozwijanie kompetencji przyszłości w kreatywny i przystępny sposób.

Zdjęcie przedstawia wyremontowane i wyposażone wnętrze świetlicy środowiskowej Promyczek

Zdjęcie przedstawia robota firmy Amazon

Zdjęcie przedstawia czytniki oraz tablety firmy Amazon

zdjęcie przedstawia ułożone opakowania po tabletach

Zdjęcie przedstawia tablicę informacyjną przed głównym wejściem do budynku

Zdjęcie przedstawia logo firmy Amazon oraz programu STEM Kindloteka