Bialska Akademia Wiedzy - wykład ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Po prawie półtorarocznej przerwie związaną z epidemią koronawirusa, wracamy z Bialską Akademią Wiedzy.

Gminne Centrum Kultury w Białej zaprasza 30 września na godzinę 18.00 do sali Centrum Społeczno-Kulturalnego w Białej (były kościół ewangelicki) na VII Bialską Akademię Wiedzy i Umiejętności. Niezwykłym zaproszonym gościem będzie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, poeta. W 2008 wystąpił z apelem o potępienie przez władze polskie ludobójstwa Polaków dokonanego przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Od wielu lat zabiega o należyte upamiętnienie ofiar tej zbrodni. Ksiądz Zaleski porusza również tematy dotyczące spraw wewnątrz kościelnych takich jak ujawnienia tajnych współpracowników SB działających w środowisku krakowskich duchownych czy pedofilii w kościele.

Podczas spotkania w Białej zostaną poruszone tematy zarówno o kościele jak zbrodni na kresach wschodnich. Całe spotkanie oparte będzie o jego najnowszą książkę "Kościół ma być przezroczysty", która jest wywiadem-rzeką. Będzie można zadawać księdzu pytania oraz nabyć jego książkę.

Dla uczestników przygotujemy poczęstunek z tradycyjnych potraw z kresów wschodnich.

WAŻNE ! Liczba miejsc ze względu na reżim sanitarny, będzie ograniczona. Prosimy o zapisywanie się u nas w GCK w Białej lub telefonicznie dzwoniąc na numer 77 4387 026

Miejsce: Centrum Społeczno-Kulturalne w Białej (były kościół ewangelicki) - sala na I piętrze

Czas: 30 września 2021 (czwartek) godz. 18.00

Grafika przedstawia plakat promujący Bialską Akademię Wiedzy