Wielokulturowa artystyczna majówka 13.05.2022

w ramach Bialskiego Festiwalu Kultur


Gminne Centrum Kultury serdecznie zaprasza na duże wydarzenie kulturalne, które odbędzie się na rynku w Białej w niedzielę 15 maja. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00, wtedy to ruszy przegląd zespołów artystycznych z Gminy Biała oraz z Czech. Wystąpią zarówno zespoły wokalne jak i taneczne. Będzie też pokaz monocyklistów. Utwory wokalne zostaną przygotowane w nawiązaniu do kultur, które przez wieki przenikały te tereny. Usłyszymy piosenki polskie, niemieckie, śląskie, czeskie i żydowskie. Po przeglądzie odbędzie się koncert czeskiego zespołu BT NOVA, natomiast na zakończenie wystąpi gwiazda wieczory znany zespół BACIARY.

Dodatkowo od godziny 16.00 wystartuje Rekreacyjny rajd Nordic Walking - "Szlakiem zabytków Białej".

Podczas imprezy odbywać się będzie na płycie rynku Jarmark Wielokulturowy ze specjałami kuchni historycznego Górnego Śląska (śląska, niemiecka, polska, kresowa, żydowska). Stoiska zostaną przygotowane przez dzieci i rodziców z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej.

Dla najmłodszych będą liczne atrakcje m.in. gry i zabawy z animatorami oraz darmowe dmuchańce!

STARTUJEMY O GODZINIE 15.00

Impreza  organizowana jest dzięki środkom z Euroregionu Pradziad w ramach projektu "Nie tylko muzyka"

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE

Grafika przedstawia plakat promujący wydarzenie Wielokulturowa artystyczna majówka