E-czytniki Kindle dla każdego


Dzięki współpracy z firmą Amazon oraz Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog od 16 stycznia w naszej bibliotece jest możliwość wypożyczenia czytnika e-booków. Osobom zainteresowanym e-książkami proponujemy wypożyczenie czytnika książek elektronicznych. Obecnie posiadamy 6 czytników Kindle Paperwhite, z czego 3 z nich mają opłacony dostęp do Legimi. Na pozostałych można korzystać na własnych kodach i ustawieniach.

Wszystkie modele czytników posiadają ekrany wytworzone metodą E-INK (papier elektroniczny), które nie emitują światła. Dzięki temu e-książki można czytać bez męczenia wzroku. Czytniki wyposażono w wi-fi, dzięki czemu użytkownik może pobrać swoje e-booki bezpośrednio z Internetu. Dodatkowo czytniki posiadają podświetlany ekran. UWAGA! Czytniki Kindle posiadają menu jedynie w języku angielskim!

Wypożyczenie czytnika trwa miesiąc i wiąże się z podpisaniem umowy użyczenia oraz zapoznaniem się z regulaminem. Czytelnik zapewnia, że będzie korzystał z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem i zgadza się ponieść pełną odpowiedzialność w przypadku uszkodzenia lub zgubienia sprzętu.  Więcej informacji w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Na czytnikach Biblioteki znajdują się jedynie e-booki w języku angielskim zakupione razem ze sprzętem. 3 czytniki posiadają opłacony dostęp do Legimi, na pozostałych czytelnik powinien samodzielnie wgrać książki do pamięci urządzenia. Na prośbę czytelnika udostępniamy instrukcję wgrywania Legimi na czytnik. Przed oddaniem czytnika do Biblioteki prywatny księgozbiór należy usunąć!

Darmowe publikacje w formatach PDF, EPUB I MOBI można pobrać między innymi na portalu www.wolnelektury.pl.

 

Poniższy złącznik dotyczy Regulaminu wypożyczania e-czytników Kindle :

PDFRegulamin wynajmu sal w Gminnym Centrum Kultury w Białej (192,90KB)

 

Zdjęcie przedstawia czytniki Kindle dostępne w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej

Zdjęcie przedstawia jeden z czytników Kindle dostępny w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej