Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"W kręgu najstarszych miast Śląska"

Konferencja "W kręgu najstarszych miast Śląska" - lokacje na prawie niemieckim

w ramach Bialskiego Festiwalu Kultur


Po sukcesie zeszłorocznej konferencji dotyczącej społeczności żydowskiej, chcemy zaprosić Państwa na kolejne wydarzenie poświęcone najstarszym miastom na Śląsku lokowanym według prawa niemieckiego. Biała, która już niebawem będzie obchodziła swoje 800 - lecie, pod tym względem należy do grona jednych z najstarszych miast w Polsce. Tematem konferencji będą lokacje miast na prawie niemieckim, o ich znaczeniu społecznym i gospodarczym. Poznacie stosunki językowe na Górnym Śląsku oraz dowiecie się co nieco o Białej.

Na tegoroczną konferencję udało się zaprosić znanych naukowców w tym m.in. prof. Rostropowicz, prof. Pobóg-Lenartowicz czy prof. Wrobla. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej zabytkowego, dawnego kościoła ewangelickiego w Białej. Wydarzenie to kolejny etap przygotowań Białej do obchodów 800-lecia miasta. Planujemy również wydanie tomu pokonferencyjnego .

START: 24.05.2023 (środa) godz. 10.00 | Sala Konferencyjna w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Białej (dawny kościół ewangelicki w Białej, ul. Kościuszki 10)

Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy pod numerem tel. 77 4387026

Brak opisu obrazka