Koncert na 11 listopada

"Kochać jak to łatwo powiedzieć"

 


Gminne Centrum Kultury w Białej serdecznie zaprasza na koncert  słowno-muzyczny z okazji święta niepodległości. "Kochać jak to łatwo powiedzieć" to tytuł koncertu, na który składają się teksty, wiersze literackie i piosenki ukazujące różne oblicza miłości - od zauroczenia przez pożądanie, aż do złamanego serca. 

11 listopad 2023 (sobota) godz. 16.30 - Sala widowiskowa Urzędu Miejskiego w Białej

Darmowe bilety do odebrania w sekretariacie GCK w Białej do dnia 8.11.2023 - tel. 774387026

Usłyszą Państwo fragmenty wierszy Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Adama Mickiewicza, Adama Asnyka i innych poetów.

Teksty literackie przeplatane są piosenkami odwołującymi się do takich emocji i uczuć jak przyjaźń, miłość, pożądanie, zazdrość itp. Usłyszymy zatem przekrój piosenek, które powstały przez ostatnie dekady m.in. Miłość od pierwszego spojrzenia – Mannam, Niepewność - Marek Grechuta,Wymyśliłam Cię – Irena Jarocka,Mały elf – Halina Frąckowiak,Wielka miłość – Seweryn Krajewski,Jesteś lekiem na cale zło - Krystyna Prońko, Kochać jak to łatwo powiedzieć - Piotr Szczepanik itp.

Dodatkowo aktorom i muzykom towarzyszy na scenie duet tancerzy, którzy w czasie koncertu ma tzw. "wejścia" i podczas niektórych piosenek nawiązuje tańcem i stylistyką do danego utworu. 

Biało-Czerwony Polak Dyplom Szkolny.jpeg