"Mojżeszowe Dziedzictwo"

Wyznania i religie Śląska Opolskiego

23 Listopada 2023 (czwartek) godz. 18.00 - Sala GCK w Białej


Gminne Centrum Kultury w Białej serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Bialskiej Akademii Wiedzy. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu poznania historii własnego regionu. Już wielokrotnie poruszaliśmy tematykę społeczności żydowskiej na tych terenach. Jednak jest ona tak bogata i interesująca, że po raz kolejny przygotowaliśmy dla Państwa, niezwykle ciekawe informacje o historii i znaczeniu Żydów na terenach Górnego Śląska.

W ramach spotkania odbędzie się projekcja filmu "Mojżeszowe Dziedzictwo", będącego jedyną produkcją pokazującą życie mieszkańców wyznania mojżeszowego, na przestrzeni wieków, obejmująca tereny Ślaska Opolskiego. Film zrealizowała Opolska Fundacja Filmowa w ramach  cyklu „Religie i wyznania Śląska Opolskiego”. Przed filmem odbędzie się prelekcja prezesa OFFilm Pana Wiesława Dudy.

Drugim i równie ciekawym punktem programu, będzie wykład Marcina Husaka, dyrektora Muzeum Ziemi Prudnickiej. Tematem będą właśnie Żydzi z terenów Śląska Opolskiego, ze szczególnym naciskiem na Żydów z Białej i Prudnika.

 Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zapewniamy kawę i słodki poczęstunek. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod tel. 77 4387026

Colorful Travel Agency Flyer2.jpeg