"Mała książka - wielki człowiek"


„Mała książka – wielki człowiek” w naszej bibliotece już od 13 listopada! Na dzieci w wieku 3–6 lat czekać będą specjalne Wyprawki Czytelnicze. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Na uczestników projektu czekają również inne niespodzianki!

Autorem książki wchodzącej w skład Wyprawki jest znakomity twórca literatury dziecięcej Wojciech Widłak, który specjalnie dla uczestników kampanii „Mała książka – wielki człowiek” napisał Krasnala w Krzywej Czapce. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze – którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Uwaga! Liczba wyprawek jest ograniczona!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grafika przedstawia plakat promujący projekt "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Grafika przedstawia Wyprawkę Czytelniczą dla dziecka biorącego udział w projekcie "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Grafika zawiera informacje dla rodziców o projekcie "Mała Książka-Wielki Człowiek"