Konferencja "Praeteritum - Futuri" - od Kunstkammer do Heimatmuseum" - przyczynek do dziejów ziemi prudnickiej

w ramach Bialskiego Festiwalu Kultur


To już nasza trzecia konferencja naukowa. Po sukcesie zeszłorocznej dotyczącej najstarszych miast Śląska lokowanych według tzw. prawa niemieckiego, chcemy zaprosić Państwa na kolejne wydarzenie poświęcone dziejom ziemi prudnickiej w szczególności tradycji kolekcjonerskiej.Tematem konferencji będą tzw. Heimatmusea, o których opowiedzą znani lokalni pasjonaci historii.

Na tegoroczną konferencję udało się zaprosić m.in. dr Sebastiana Rosenbauma, ks. dk. dr Marka Dziony, Różę Zgorzelską, Marcina Husaka, Piotra Kulczyka i Aleksander Devosges Cuber. Znacie ich bardzo dobrze więc zapowiada się niesamowicie ciekawe spotkanie. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej zabytkowego, dawnego kościoła ewangelickiego w Białej. Wydarzenie to kolejny etap przygotowań Białej do przyszłorocznych obchodów 800-lecia miasta. Planujemy również wydanie tomu pokonferencyjnego .

START: 15.05.2024 (środa) godz. 16.00 | Sala Konferencyjna w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Białej (dawny kościół ewangelicki w Białej, ul. Kościuszki 10)

Wstęp wolny, ale ze względu na zainteresowanie i ograniczenie miejsc, obowiązują zapisy pod numerem tel. 77 4387026

Dla uczestników przewidziany poczęstunek

PATRONAT HONOROWY 420 x 594 mm.jpeg