Biblioteka Miejska w Białej postanowiła iść z duchem czasu i zainwestować w system biblioteczny. Z myślą o usprawnieniu i uatrakcyjnieniu wypożyczeń w naszej bibliotece rozpoczynamy udostępnianie księgozbioru za pośrednictwem systemu bibliotecznego „Mateusz”. W związku z ogromem pracy przy wdrażaniu, zbiory biblioteczne do nowego systemu wprowadzane były przez 2 lata. Teraz przyszedł czas na kolejny etap komputeryzacji procesów bibliotecznych, a mianowicie rejestrację czytelników i uruchomienie elektronicznych wypożyczeń. Aby wypożyczyć książkę nadal trzeba będzie się pojawiać w bibliotece, ale mając dostęp do konta bibliotecznego i do Internetu, można sprawdzić dostępność poszukiwanej pozycji książkowej w zbiorach naszej biblioteki i ułatwić sobie sięgnięcie po wybraną pozycję znajdującą się na naszych półkach.

 

System biblioteczny „Mateusz” usprawni pracę bibliotekarzy i przede wszystkim ułatwi czytelnikom dostęp do biblioteki i jej zasobów. Każdy Czytelnik, który odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma elektroniczną kartę czytelnika, która będzie wydawana bezterminowo i bezpłatnie. W razie zgubienia kolejny egzemplarz można będzie otrzymać za symboliczną opłatą. Osoby niepełnoletnie, które chcą zapisać się do naszej biblioteki, muszą przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym.

 

Pracownicy naszej biblioteki odpowiedzą na wszelkie pytania związane z korzystaniem z cyfrowej wypożyczalni. Cały nasz księgozbiór jest już wprowadzony do cyfrowej bazy danych. Są w nim wszystkie wydawnicze nowości, jakie na bieżąco wprowadzamy do naszych zbiorów od roku 2022. Gorąco zachęcamy więc do korzystania z elektronicznego katalogu i nieustannie zapraszamy do biblioteki. Czekamy na Was!

Plakat zawiera informacje dotyczące systemu bibliotecznego "Mateusz", który jest użytkowany w naszej bibliotece

2.jpeg