27 maja dzieci z przedszkola w Chrzelicach odwiedziły naszą bibliotekę.

Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom ciekawe książki z działu dziecięcego.

Po zwiedzeniu biblioteki udaliśmy się do czytelni, gdzie na przedszkolaków czekał film o powstawaniu książki. Zanim został im pokazany, dzieci zgadywały co należy zrobić, aby napisać i wydać książkę. Po filmie przyszedł czas na bajkowe zagadki, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły!

Następnie każdy stworzył swoją własną zakładkę do książki, która mamy nadzieję, że zachęci je do częstego czytania z rodzicami lub samemu.

Pod koniec naszego spotkania przyszedł czas na kolejne zagadki, tym razem były to "Postacie za kurtyną". Bibliotekarka podświetlała latarką kartkę z postacią, a zadaniem dzieci było odgadnąć, z jakiej bajki dana postać pochodzi. Tutaj również dzieci spisały się na medal!

Dziękujemy przedszkolakom z Chrzelic za wizytę i mamy nadzieję, że dzięki niej biblioteka zyska nowych czytelników.

Chrzelice1.jpeg

Chrzelice2.jpeg

Chrzelice3.jpeg

Chrzelice4.jpeg

Chrzelice5.jpeg

Chrzelice6.jpeg

Chrzelice7.jpeg

Chrzelice8.jpeg