ATT00084.jpeg

Redlin

Zespół folk-rockowy z Jastrzębia Zdroju. Istnieje od 1999 roku, skupia muzyków z różnych miast Polski. Każdy ich koncert jest folkową podróżą po miejscach, w których muzyka jest bliska ludziom, tak samo w Polsce, jak i w Irlandii, Rosji czy Ameryce. Grają z prawdziwą radością i tę radość podają dalej. Razem z nimi przemierzamy prerie, kaniony, bawimy się przy skocznych kazaczokach i podśpiewujemy na góralską nutę. Zawodowi muzycy i oryginalne stroje czynią z występów Redlinu prawdziwy folkowy show zagrany w formie pop-rockowej.

Kreuzberg to młody zespół rockowy, zafascynowany artystycznym klimatem i wielokulturowością Berlina.

Charyzma wokalisty i autora tekstów Juranda Wójcika, nieposkromiona wena twórcza gitarzysty Grześka HEHUA Palki oraz doświadczenie i umiejętności instrumentalne sekcji rytmicznej - Bartosza Szweda i Ziemowita Rybarkiewicza dały powalający efekt. Projekt wzmocniony został świetną produkcją muzyczną, za którą odpowiada Jarek Baran.

Utwory składające się na debiutancki album to kwintesencja tego, co grupa chce pokazać szerokiej publiczności: nu-grunge połączony z pop-rockiem, przepełniony wspaniałą melodyką i przyjazną dla ducha harmonią.

Mirek Jędrowski

Należy do najbardziej popularnych i lubianych wykonawców śląskich. Wydał kilkanaście płyt, niektóre z nich zdobyły tytuł złotej. Największe przeboje to : Serca dwa, Jo nie wyjada stad, Dzwon Anabergu, Nasza Klasa S oraz najnowszy Jak zdobyć żonę. Koncertuje wraz z sześcioosobowym zespołem na estradach całej Polski, wszędzie zdobywając uznanie i sympatię słuchaczy.

 

 

Andrea Rischka jest młodą wokalistką pochodzącą ze Śląska, śpiewającą głównie szlagiery w języku niemieckim. Na scenie występuje już od piątego roku życia. Po licznych koncertach wraz z zespołami wokalnymi, Andrea rozpoczęła w 2007 roku ścieżkę solową. Wraz z rosnąca liczbą występów rośnie popularność i grono fanów wokalistki. W 2011 roku artystka wydała w Niemczech swój pierwszy singiel Für alle Blumen, für alle Tiere, którym podbiła serca fanów niemieckich. Kompozycje znajdujące się na jej albumie Wenn Du wüsstest..., skomponował znany, niemiecki producent – Willy Klüter. Teksty piosenek napisali między innymi Heiner Graf, Tobias Thalhammer czy Tobias Reitz.

Profesjonalizm Andrei na estradzie wiąże się z jej wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Andrea występowała na scenie przed wielotysięczną widownią wspólnie z takimi gwiazdzmi jak Heino, Olaf z Flippers, Patrick Lindner, Geschwister Hofmann czy Nino de Angelo. Każdy występ artystki to gwarancja wyjątkowej i udanej zabawy, która zostanie na długo zapamiętana.

 

 

Szymon Wydra & Carpe Diem – polski zespół poprockowy założony w 1992 roku w Radomiu przez wokalistę i lidera Szymona Wydrę. W latach 1992-2000 zespół wystąpił na licznych festiwalach i przeglądach regionalnych i ogólnopolskich zdobywając tam nagrody i wyróżnienia. W 2000 roku krytycy Gazety Wyborczej zaliczyli zespół do dwudziestu najlepiej zapowiadających się wykonawców na polskiej scenie muzycznej.

Przełomowym momentem w karierze był udział Szymona Wydry w pierwszej edycji programu Idol w 2002 roku, gdzie zajął trzecie miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się pierwszy album grupy Teraz wiem, z którego pochodzą przeboje: Teraz wiem i Pozwól mi lepszym być.

W 2005 roku zespół wydał drugą płytę Bezczas, promowaną przez single Życie jak poemat i utwór tytułowy. Album zyskał status złotej płyty.

W 2007 roku, na 15-lecie istnienia zespołu, ukazała się trzecia płyta pt. Remedium. Album promowały single: Jak ja jej to powiem i Całe życie grasz.

W 2010 roku zespół ubiegał się o miano Polskiego Hitu Lata 2010 z piosenką Będę sobą na Bydgoszcz Hit Festiwalu. Grupa zajęła 10. miejsce, zdobywając 3,95% głosów.

 

Manek band

 

Zespół muzyczny MANEK BAND ma na swoim koncie setki zagranych i udanych imprez muzycznych. Jest grupą wykształconych muzyków. Muzyka jest ich pasją i zajmują się nią na co dzień. Wykonują praktycznie każdy gatunek muzyczny, co daje im dużą elastyczność i możliwość oprawy większości imprez muzycznych (wesela, studniówki, bankiety, bale, przyjęcia). Posiadają w swoim repertuarze różne przeboje muzyki rozrywkowej, począwszy od piosenek z lat ’60 po najnowsze hity, które można usłyszeć na listach przebojów.

 

 

Pokazy strongmanów

 

 

W pokazie bierze udział przeważnie dwóch zawodników, prezentujących kilka konkurencji znanych z zawodów Strong Man m.in.,: spacer farmera (bieg z walizkami), gumowy koszmar- czyli popularna opona, uchwyt herkulesa - czyli trzymanie w rękach samochodu osobowego na specjalnej platformie, wyciskanie belki, hantla lub axla, załadunek kul na podest, załadunek worków na podest, bieg z kegami(beczkami od piwa), spacer buszmena (tzw. YOK), przeciąganie TIR-a.

 

 

 

Vixens Opole

 

Pierwsza w Opolu i czwarta w Polsce żeńska drużyna futbolu amerykańskiego.

25.11.2013r. - Pierwszy nabór oraz założenie pierwszej w Opolu i czwartej w Polsce żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego.

1.01.2014r. - Przyjęcie nazwy Vixens Opole.

luty 2014r. - Przystąpienie do Akademickiego Związku Sportowego.

25.04.2015r. - Pierwszy w historii Polski mecz dwóch żeńskich drużyn futbolu amerykańskiego rozegrany w futbolu flagowym pomiędzy AZS Vixens Opole a Warsaw Sirens.

 

 

 

Chigaga Group to grupa 6 muzyków pochodzących z południowego Maroka, z miejscowości M’Hamid – zaraz przy piaskach Sahary. Nazwa wywodzi się od wysokich wydm o nazwie Chigaga Erg (Erg – wydma).

Podczas koncertu artyści porywają swoją muzyką do tańca i zabawy. Pustynne, saharyjskie, afrykańskie rytmy na długo zapadają w pamięci. Ubrani w tradycyjne , niebieskie stroje z turbanami na głowach, godnie reprezentują lud Nomadów, wprowadzając w wyjątkowy klimat, odkrywając tajniki „bluesa saharyjskiego”.