II BIALSKA AKADEMIA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI

Zapraszamy Państwa na drugie spotkanie Bialskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. W poprzednim miesiącu były tematy związane ze zdrowiem oraz z świętem zmarłych. Przy kawie i słodkościach rozmawialiśmy o wpływie kawy na zdrowie, nadciśnieniu tętniczym oraz o tym jak radzić sobie z odejściem bliskich. 

Na przyszłym spotkaniu chcemy zabrać Państwa w podróż historyczną dotyczącą naszego państwa oraz naszej gminy !

"Śmieszniej być nie może, czyli o propagandzie w PRL-u" to temat pierwszego wykładu Łukasza Kluzy gdzie prowadzący z nutką humory opowie o cenzurze i innych częściach machiny propagandowe w PRL.

"Czego jeszcze nie wiecie o...." to temat drugiego wykładu dotyczącego nieznanych faktów z historii Gminy Biała. W tą niezwykle interesującą podróż zabierze nas Marek Dziony oraz Anna Rogosz. Zaprezentowany zostanie również najnowszy album o Gminie Biała, którego będzie można nabyć premierowa na naszym spotkaniu. Liczba egzemplarzy jest ograniczona !

Podczas spotkania czas umili nam grupa Aurea Dicta z Łącznika w swoim przedstawieniu "WĘDRÓWKI NIECODZIENNE"CZ. 2

Spektakl przedstawia zaskakującą przygodę mistyczno - realistyczną dwóch młodych dziewcząt niosących opowieść o Polsce i Polakach, spotykających na swojej drodze najróżniejsze postaci zarówno fikcyjne, jak i realistyczne. Przenosi widza w świat kontrolowanej magii okraszonej żartem i zabawą. Skłania do refleksji nad własnymi postawami, poglądami na świat i życie, a także nad patriotyzmem.

To wszystko oczywiście przy kawie, herbacie i słodkościach, a na koniec jak poprzednio mini loteria z atrakcyjnymi nagrodami ! ZAPRASZAMY !!!

Plakat promujący Bialską Akademię Wiedzy II